רק מזרנים - מזרנים ופתרונות שינה - מזרונים אורטופדיים לשינה בריאה
   1800-467-454         צור קשר
 

לקנות בטוח! ועד 12 תשלומים שווים ללא ריבית
לקנות מזרנים באתר מאובטח
רכישת מזרנים באמצעות paypal

מותגי מזרנים:
מזרוני פולירון
מזרוני קיסריה
מזרוני מנדלבוים
מזרוני קינג דיויד
מזרוני פרדייז
מזרן קנגרו
מזרוני קומפורט ליוינג
מזרוני פולימרים זיקים
ספות נוער וידר
מזרוני אורטוגב
מזרוני אמריקן סיסטם
ספות נוער ספרדייז
מזרוני גרין סליפ
מזרני אולימפיה
מזרוני תרפדיק
מזרוני נועם
מזרוני אוריאל

מזרונים אורטופדיים לשינה בריאה

דף הבית >> מידע מקצועי >> מזרונים אורטופדיים לשינה בריאה

מזרונים אורטופדיים לשינה בריאה

 

אורח חיים בריא

רבים חושבים שניהול אורח חיים בריא משמעו, הקפדה על תפריט מאוזן ובריא לאורח כל החיים בשילוב עם כושר נכון ומבוקר. אך למעשה יש גורם שלישי חשוב מאוד, שמשפיע על איכות חיינו ועל טיבם והוא שנת לילה טובה. שינה בריאה נחשבת לשנת לילה ארוכה של לפחות שבע שעות רציפות של שינה עמוקה, עם מינימום הפרעות. כאשר אדם ישן כל הלילה, הוא קם רענן וערני ומצבורי האנרגיה שלו מלאים לעוד יום חדש של מטלות ועבודה. אמנם היינו שמחים לישון קצת יותר מ-7 שעות ביום, אבל התרבות המערבית קובעת, כי אדם ממוצע משקיע שעות רבות בעבודה, בילוי ומשפחה, מה שלא מותיר לו יותר מידי ברירה ושעות השינה שלו אוטומטית מתקצרות, בין אם ירצה בכך או לאו. זאת הסיבה כי עולה החשיבות לשינה איכותית וטובה במינימום השעות שנותרו לנו לצורך שינה.

 

מזרונים אורטופדיים - לשם הבריאות

במרבית חנויות המזרונים ניתקל רבות בצמד המילים מזרונים אורטופדיים. הסיבה לכך היא כי מזרונים אורטופדיים נחשבים למזרונים איכותיים ובריאים שמאפשרים לנו שינה טובה, אך גם שמירה על בריאות הגב שלנו. ככל שאנו מתבגרים עמוד השדרה שלנו נחלש ואיתו מתחילים הכאבים. כאבי גב הם אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה המבוגרת וכדי להימנע מבעיה זו עלינו לשמור על הגב שלנו לאורך כל חיינו, אפילו בגיל צעיר בו אנו בריאים לכאורה ולא סובלים מבעיות גב כאלה או אחרות. למעשה בעת השינה הגב שלנו עלול להתעוות וחוט השדרה שלנו עלול לסבול מחוסר תמיכה מספקת. מזרונים אורטופדיים הבנויים מחומרים איכותיים, בנויים טוב יותר לתמוך בעמוד השדרה שלנו, בכל חלק שלו במידה הנכונה. כך למעשה בעת שכיבה עמוד השדרה שלנו נותר בצורתו המקורית ואינו יכול להיפגע או להתעוות ורבים מעידים כי מזרונים אורטופדיים אף משפרים בעיות גב קיימות.

 

מזרונים אורטופדיים - מי צריך אותם?

למעשה נוטים לחשוב כי מזרונים אלה מתאימים לבעלי בעיות גב שונות. זה נכון אומנם, שמי שכבר יש לו בעיית גב, מזרונים אורטופדיים הם בגדר חובה עבורו, אך גם רבים אחרים ואפילו ילדים ותינוקות יוכלו להפיק תועלת משכיבה על מזרון אורטופדי, אפילו ללא בעיות גב ידועות. מזרון אורטופדי יוכל לשמור על יציבות עמוד השדרה והגב בעת השינה ולהקנות לאדם הישן עליו שנת לילה רצופה וטובה. בעבר נהגו לחשוב שברוב המקרים מזרונים אורטופדיים יהיו קשים יחסית למזרונים אחרים, כך שאם חיפשתם מזרון רך, שבו תשקעו לשינה נעימה, מרבית הסיכויים שהוא לא יהיה מזרון אורטופדי.היום זה כבר לא בהכרח נכון. מזרון אורטופדי איכותי יכול להיות מזרן רך, אם כי רק בחלקו העליון של המזרן (איפה שמצויים לרוב שכבות הלטקס או הויסקו), חלקו התחתון של המזרן עדיין צריך להיות קשיח על מנת שתהיה תמיכה בעמוד השדרה וכדי למנוע את "תופעת הערסל" הידועה לשמצה במזרנים רגילים, שאינם אורטופדיים. מזרנים רגילים הם מזרנים חד שכבתיים הבנויים משכבה אחת בלבד של פוליאוריטן, או ספוג דק מאוד ואחיד מעל שכבת קפיצים הומוגנית (לא קפיצים מבודדים).

אצל תינוקות וילדים קטנים, חשיבות המזרון האורטופדי עולה, מכיוון שהגב של ילד מתפתח מאוד במהלך שנות חייו הראשונות. מומלץ אפילו עד גיל שנה להשכיב תינוק על מזרון קשיח מאוד וזאת כדי לאפשר תמיכה לגב המתפתח אבל לא לשכוח שה-2-3 ס"מ העליונים חייבים להיות רכים. חשוב לזכור שתינוק משלש את גודלו במהלך השנה הראשונה לחייו, כך שמשמעות הדבר שעומס רב מופעל על עמוד השדרה שלו והמינימום שנוכל לעשות כדי להקל עליו הוא לדאוג לו למזרון איכותי וטוב, עליו יוכל לישון שנת לילה מלאה ואיכותית. למעבר לקטגורית מזרוני הילדים שלנו, לחצו כאן.

 

מזרונים אורטופדיים- מחירים

במרבית המקרים נגלה כי המזרונים האורטופדיים יעלו לנו יותר מאשר מזרונים רגילים. הסיבה לכך היא כי החומרים המרכיבים מזרונים אורטופדיים יהיו איכותיים יותר, צפופים יותר מאשר במזרונים אחרים ולכן גם יקרים יותר. בנוסף הטכנולוגיה של המזרונים האורטופדיים היא מורכבת יותר (בנויה משכבות נוחות בדרגות קושי משתנות) והיא נועדה לאפשר תמיכה שונה באזורים השונים של המזרון כדי לאפשר לגב שלנו את הקימור הטבעי שלו, לדוגמא: בעת שכיבה על הגב, על הישבן והכתפיים לשקוע בתוך המזרון יותר משאר חלקי הגוף, על מנת שתהיה תמיכה בגב התחתון ולא ייווצר חלל מתחתיו.

לסיכום: מחירי מזרונים אורטופדיים ינועו בין אלפי שקלים בודדים (2500 ₪ ומעלה) ולאף מעל לעשרת אלפים שקלים (מחיר מוגזם לכל הדעות). וזאת בהתאם לדגם, להרכב המזרן, לחומרים ובעיקר למותג של המזרון.

מקווים שעזרנו, אם המידע במאמר תרם לכם, שתפו!

בברכה
צוות רק מזרנים - www.mizran.co.il - 1800-467-454

 

יצרני מזרנים
מזרון פולירון
מזרון מנדלבוים
מזרון פולימרים זיקים
מזרון קיסריה
מזרון פרדייז
מזרון סימונס
מזרון סילי
מזרון קומפורט ליוינג
מזרון נועם
מזרון אמריקן סיסטם
מזרון תרפדיק
מזרון אורטו גב
מזרון גרין סליפ
אולימפיה מזרנים
מזרון קינג דיויד
יצרני מזרנים
מזרון עמינח
מזרון קינג קויל
מזרון אוריאל
מזרון קנגורו
פתרונות שינה
מזרנים אורטופדיים
מיטות מתכווננות
מזרנים למתכווננות
שכבת נוחות
ספות נוער
מזרני ילדים
מזרנים במבצע
פתרונות שינה ואירוח
מזרנים מומלצים
אודות מזרנים
מה צריך לדעת לפני רכישת מזרן
מזרן ויסקו  / מזרן לטקס
מזרן קשה או מזרן רך
מתי צריך להחליף מזרן
כמה להשקיע ברכישת מזרנים
בחירת מיטה מתכווננת
איך בוחרים מזרן
רכישת מזרנים באינטרנט
מאמרים על מזרנים
בדי ריפוד

 

תמיכה
צור קשר
אודות רק מזרנים
30 לילות ניסיון
תקנון האתר
שאלות נפוצות
מפת האתר
הצהרת פרטיות
מזרנים - מידע מקצועי
מעקב אחר הזמנה
כתבו עלינו
רכישה בטוחה
טופ רהיט
Tel: 1800-467-454
 
חברתי
 
רק מזרנים - פייסבוק  רק מזרנים - טוויטר  רק מזרנים - פינטרסט
רק מזרנים - גוגל פלוס  רק מזרנים - יוטיוב  
 

Copyright © 1994-2017 כל הזכויות שמורות - רק מזרנים - 1800-467-454